PÉČE O PLEŤ / MEZOTERAPIE - DERMAPEM 

Revoluční metoda ošetření!

Mezoterapie je revoluční metodou, kterou lze dosáhnout vynikajících účinků pro omlazení pokožky a vypnutí vrásek, sjednocení tónu pleti, hydrataci pokožky a vyhlazení jizviček po akné či neštovicích. 

Lékaři - dermatologové doporučují jehličkovou mezoterapii jako plnohodnotnou alternativu ke klasické injekční mezoterapii. Je alternativou laserovým a plastickým zákrokům.

 

Co je mezoterapie?

Mezoterapie je metoda omlazení pokožky obličeje, krku, dekoltu a rukou pomocí minimálně invazivního a většinou nebolestivého přístroje Dermapen,který pomocí mikro jehliček aplikuje séra, plasmy, kyselinu hyalurovou či jiné účinné látky přímo do pokožky. 

Kombinací této mikro jehličkové terapie a účinných látek, které jsou vpravovány do střední vrsty kůže, dochází k regeneraci, rozjasnění, vypnutí a omlazení pleti. Jedná se o minimálně invazivní proceduru, která pomocí aktivních látek efektivně startuje regeneraci a obnovu unavené pleti. 

Představujeme Vám nejnovější trend v péči o pleť.

Mezoterapií lze ošetřovat vrásky, akné, jizvy a jizvy po popáleninách. Svým klinetům tedy můžeme nabídnout nejnovější metodu ošetření za přijatelnou cenu. 

Automatická mikrojehličková tužka využívá nástavce s 12 jehlami, které vertikálně propichují kůži. Automatické vibrace zvyšují efektivnost vpravování výživných látek hluboko do podkoží a snižují také bolest a diskomfort. Zatímco klasická válečková mezoterapie tvoří v kůži malé zářezy, dermatická tužka tvoří jemné vpichy. 

Ošetření tímto zařízením je stejně účinné jako ošetření frakčními lasery, IPL terapií a chemickými peelingy.Mikrojehličková tužka užívá nástavce s 12 mikro jehlami. Výhodou je stimulace dermisu, kratší čas ošetření, nastvitelná hloubka jehel.Sterilní jehlové nástavce jsou navrženy jako jednorázové a pro jedno ošetření, aby nedocházelo k infekci. 

 

Výhody:

Žádná infekce – jednorázové nástavce.Rychlost – rychlejší než manuální mezoterapie.Šetrnost - méně bolestivé než ošetření válečkem. Kratší čas ošetření.Nastavitelné hloubka vpichu - méně bolesti. 

 

PRŮBĚH OŠETŘENÍ:

Mezoterapie trvá podle rozsahu ošetřované plochy od několika minut až po několik hodin. 

Před samotným zákrokem u větší plochy doporučujeme nanést a nechat nejméně hodinu působit anestetikum (krém/gel pro znecitlivění). Po odstranění anestetického krému/gelu následuje aplikace vhodného séra. Přes sérum aplikujeme již ošetření tužkou, tak aby vpichy mohly vpravovat sérum do podkoží. 

Po ošetření se oblast desinfikuje. 

Bezprostředně po ošetření a následujících několik dnů je třeba se vyvarovat slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Rekonvalescence závisí na rozsahu zákroku a stavu pokožky. Nejsou však nutná žádná další omezení. Asi po dvou hodinách od zákroku budete schopni vrátit ke svým obvyklým aktivitám či do zaměstnání. 

 

Jak dlouho přetrvá efekt mezoterapie?

Protože účinek léčebných roztoků nastupuje ihned, je možno vidět výsledky již po prvním ošetření. U velmi hlubokých jizev a vrásek doporučujeme ošetření zhruba po měsíci zopakovat. 

 

Relativní kontraindikace:

těhotenství, kojení, kožní onemocnění probíhající mimo místo aplikace, poruchy srážlivosti krve, výrazně stresový typ člověka. 

Kosmetička může v těchto případech výkon provést jen na základě písemného schválení ošetřujícího lékaře klienta. 

 

Absolutní kontraindikace:

kožní onemocnění probíhající v místě aplikace, akutně probíhající onemocnění, onemocnění ovlivňující funkci imunitního systému, solární erytém, známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných přípravků. 

Mezoterapie neboli DERMAPEN je metoda omlazení pokožky obličeje, krku, dekoltu a rukou pomocí mikro jehliček, které aplikují sérum, kyselinu hyalurovou či jinou účinnou látku přímo do pokožky 

Kombinací této mikro jehličkové terapie a účinných látek, které jsou vpravovány do střední vrsty kůže, dochází k regeneraci, rozjasnění, vypnutí a omlazení pleti. Jedná se o minimálně invazivní proceduru, která efektivně startuje regeneraci a obnovu unavené pleti. 

Jehličková mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se speciální roztoky aplikují jednorázovými mezojehličkami do střední vrstvy pokožky. Při ošetření minimální krvácení. Po ošetření jsou jemně patrná místa vpichu, ojediněle se vyskytne hematom. Po 48 až 72 hodinách vymizí. Opakování za 4 až 6 týdnů (obličej)

 

JEHLIČKOVÁ MEZOTERAPIE:

Napomáhá tvorbě kolagenu a elastinu ( samo-opravná funkce kůže ), takže se redukují vrásky, vyhlazují jizvy a jiné kožní nesrovnalosti. Nemějte strach, jehly jsou miniaturní ( 0,2-0,5 mm ), že jejich píchnutí nebolí. 

 

Kdo provádí JEHLIČKOVOU MEZOTERAPII ? 

Výkon provádí proškolený zdravotník nebo kosmetička. Rozdíl je v tom, že kosmetička může pracovat s délkou jehlic do 0,5mm a zdravotník do 1,5mm. 

 

Co a jak se může aplikovat JEHLIČKOVOU MEZOTERAPIÍ?

Jsou to roztoky nebo séra na bázi kyseliny hyaluronové, kmenové buňky, biomimetické peptidy, enzymy atd. Podstata jehličkové mezoterapie spočívá v nanesení účinné látky na důkladně očištěnou pokožku. Poté se na kůži přiloží mikrojehličky a křížově se pojíždí ošetřovaná partie ( dochází k perforaci kůže ) a tím se usnadňuje cesta výživným látkám do podkoží a současně se stimuluje přirozená tvorba kolagenu a elastinu.